קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
הצטרף/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

ב 60% מהנכסים שנבדקו בשנה האחרונה נמצאו ליקויי רטיבות

הליקויים השכיחים ביותר בבתים מתרכזים בעיקר בסוך תהליך הבניה מאת: מערכת Kenyonim.com | פורסם: 22/11/2007
תמונה כללית
לקראת תחילת החורף והגשמים, מחקר שנעשה ע"י המחלקה ההנדסית של חברת "בדק בית" קובע שבכ-60% מהנכסים שנבדקו בשנה האחרונה נמצא בהם ליקויי רטיבות בדרגות שונות. ליקויים המעידים על איכות עבודה לקויה ואי שמירה על תקנים בסיסיים ע"י הקבלנים.

הנכסים הסובלים ביותר מתופעת הרטיבות הינם בתים צמודי קרקע ודירות גג, כ-80% מנכסים אלו סובלים במוקדם או במאוחר מליקויי רטיבות כלשהם.

תופעת הרטיבות בבתים באה לידי ביטוי במספר מקומות בולטים: בתקרות שמתחת למרפסת או גג, בקירות המעטפת, בתחתית הקירות מעל השיפולים, מתחת וליד החלונות, במפגש התקרה עם הקירות. הרטיבות מעידה על איטם לקוי של רצפת מרפסת, בתכנון לקוי של זוויות, במשטחי בטון בגגות, בחיפוי קירות חיצוניים ובאטימות לקויה של חלונות וויטרינות.

מר צחי ברדוגו מנכ"ל "חברת בדק" בית מציין שעפ"י המחקר של המחלקה ההנדסית של החברה הליקויים השכיחים ביותר בישראל בבתים מתרכזים בעיקר בשלבי הגמר של תהליך הבניה ופחות בשלב המוקדם של הנחת היסודות והקמת השלד. הסיבה לכך הינה כי בשלב המוקדם רמת הפיקוח הדוקה ומחייבת יותר ואילו בשלבי הגמר לוח הזמנים מתחיל להיות לחוץ ורמת הפיקוח יורדת וקבלנים רבים "מעגלים פינות" כדי לסיים כמה שיותר מהר את הבניה, לפיכך רוב הליקויים בתחום הרטיבות קורים בזמן עבודות הגמר של הבניה. מר ברדוגו מעריך שענף השיפוצים ותחום תיקוני ליקויי רטיבות בישראל מוערך בכ-90 מליון ₪ בשנת 2007.
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור