קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
התחבר/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

גיל הכניסה לצריכת מוצרי קוסמטיקה יורד משנה לשנה

בשנת 2007 הוציאו בני הנוער בישראל כ-730 מיליון ש''ח בתחום הקוסמטיקה מאת: מערכת kenyonim.com | פורסם: 24/2/2008
תמונה כללית
בדיקת שוק שנערכה ע''י האתר הכלכלי ביזפורטל בנושא תעשיית היופי והטיפוח בקרב בני הנוער בישראל קובעת שכ-25% מכלל המכירות של שוק הקוסמטיקה בישראל הינו לבני נוער בגילאי 13-18.

ההערכה היא שכ-730 מיליון ש''ח הוציאו בני הנוער בשנת 2007 על רכישת מוצרי קוסמטיקה, יופי, טיפוח וטיפולי יופי והענף נמצא בצמיחה מתמדת בקרב קהל יעד זה.

מנתוני ביזפורטל עולה עוד שבשוק הקוסמטיקה הסולידי תופס הנוער כרבע מהמכירות אך בכל הנוגד לגאדג'טים - קוסמטיקה שאינה שגרתית, אלא חדשנית יותר, תופס הנוער כ-35% מההיקף והוא בד"כ הראשון לעוט על המוצרים. ההעדפות הן קולקציות איפור מיוחדות, ליפ-גלוסים, איי-ליינרים וכד' (בקרב הבנות).

המותגים עצמם מזהים את פלח הקהל הצעיר ומפנים כ-30% (בשוק הכללי) מתקציבי השיווק/פרסום לבני הנוער.

מבחינת אפיוני הצריכה בקרב הנוער המקומי, יודעים לספר אנשי השיווק כי אפקט ה"עדר" תופס מאוד חזק בקרב הישראלים. המנטליות של "סיר הלחץ" הישראלי לא מאפשרת הרבה מקום לשאלות ועם הזמן כולם מיישרים קוו ורוכשים מה ששאר החבר'ה בשכבה רוכשים – אם זה בושם לבנים ואם זה איפור לבנות.

את החשיבות של בני-הנוער מייחסים המשווקים לעובדה הפשוטה והחשובה שהם הקהל העתידי שעדיף שיפתח נאמנות למותג מגיל צעיר ככל האפשר.

במקרים של מוצרי קוסמטיקה חדשניים-ההפנייה הראשונית היא היישר לבני הנוער.

משנה לשנה סף הגיל לכניסה לקטגוריית צרכני הקוסמטיקה יורדת. היום, לרוב הילדות יש ערכות טיפוח מצועצעות והן כבר מתלוננות ומבקשות ערכות מקצועיות יותר. למרות שהמספרים מדברים על גילאי 12 בקרב הבנות, יש כאלו שמספרים שכבר מגיל 8-9, ילדות קטנות רוצות שיקנו להן איפור.

מבחינת הצפי העתידי – מדובר על צרכני קוסמטיקה מגיל 9-10 כבר בעוד 10 שנים מהיום.
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור