קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
התחבר/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

כ 50% מהישראלים רצים לקניון ב"סוף עונה"

מרבית הרשתות הגדולות בארץ מקיימות "מבצעי סוף עונה", הצרכנים מרוצים מאת: מערכת kenyonim.com | פורסם: 18/3/2008
עפ"י סקר שנערך בקרב גולשי אתר הקניונים ורשתות המסחר Kenyonim.com, המתמחה בשירותים ובהצגת מגוון תכנים מעולם הצרכנות במרכזי קניות ובחנויות, מרבית הצרכנים בארץ אוהבים ואף מנצלים את מבצעי סוף העונה המתקיימים בקניונים.

על השאלה שנשאלה בסקר: "מבצעי סוף העונה הגיעו, מה את/ה עושה?" ענו לפי ההתפלגות הבאה: 49.6% ענו "רץ/ה לקניון, בדיוק לזה חיכית"; 11.2% ענו "כבר קנית הכל בעונה"; 11.6% ענו "רץ/ה לראות את הקולקציה החדשה"; 10.7% ענו "לא עושה כלום, מפחד/ת מבלאגן"; 16.9% ענו "מחכה שיגיע לחנויות העודפים";

מהתפלגות התשובות ניתן ללמוד כי ישנם גורמים המפחיתים את ההתלהבות המצופה של הצרכנים, ביניהם גורמים העיקריים הם: צרכנים רבים ממתינים שהמוצרים יגיעו לחנויות העודפים (גורם המצביע על היתפסותן של חנויות העודפים כבעלות המחירים הנמוכים ביותר בעיני צרכנים רבים) וצרכנים רבים מפחדים מ"הבלאגן" הצפוי בקניונים וברשתות באותן תקופות סוף עונה. למרות זאת, כמחצית מרוצים ואף מנצלים את המבצעים.

מבצעי סוף עונה מתרחשים מספר פעמים בכל שנה, בזמן חילופי עונות ולעיתים לקראת חגים מסוימים, והפכו למסורת בתחום הצרכנות. מבצעים אלו מתקיימים במגוון תחומים וקטגוריות צרכנות, כאשר המהותי מביניהם הוא תחום האופנה. במקרים רבים ניתן למצוא מבצעים בתחומים נוספים, ביניהם: ריהוט, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ותיירות ונופש.

מהותם של מבצעי סוף העונה נעוץ ברצון של רשתות המסחר להיפטר ממלאי עודף ולפנות מקום במחסנים ועל המדפים לסחורה חדשה. צורך זה, בשילוב הרצון לבצע אקט שיווקי להגדלת החשיפה והמודעות למותגים, מוביל למבצעים אותם אנו מכירים. ניתן למצוא מגוון סוגים של מבצעים, ביניהם הנחות כספיות באחוזים, הנחות על כמות ועוד. לעיתים מתקיימים המבצעים גם ברשתות היקרות.

אתר Kenyonim.com מדווח כי מסקר קודם שנערך בין גולשיו ניתן להסיק כי המבצעים המבוקשים ביותר הם מבצעים מסוג 1+1 (קנה פריט אחד וקבל פריט נוסף ללא עלות נוספת, כאשר לרוב מדובר בזול מביניהם), אפילו יותר מהנחות כספיות ישירות.
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור