קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
התחבר/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

מהו המאכל שישראלים לא מוכנים לוותר עליו בארוחה המשפחתית?

הסקר קובע של-90% מהישראלים יש העדפה בולטת בנושא המאכל האהוב ליום שישי מאת: מערכת kenyonim.com | פורסם: 19/4/2008
סקר שנערך ע"י עמותת שישי משפחתי עמותה, עמותה שהובילה לאחרונה קמפיין ציבורי הסברתי שמטרתו להחזיר את מסורת המפגש המשפחתי המשותף ולהדק את הקשר של התא המשפחתי החם, באמצעות מכון מותגים במדגם ארצי של 500 מרואיינים קובע של-90% מהישראלים יש העדפה כלשהי בנושא המאכל האהוב ביותר בארוחה משפחתית ביום שישי.

26% ציינו שהמאכל האהוב ביותר הוא עוף בתנור, 9% מרק צח, 8% דג חריימה, 7% קוסקוס, 6% ממולאים, 6% צלי בשר, 5% גפילטע פיש, 4% צ'ונט (חמין), 3% קרפלך או קנידלך ו-3% כבד קצוץ.

בולטת התופעה שיותר נשים (28%) מגברים (24%) מעדיפים עוף בתנור, לעומת יותר גברים (9%) מנשים (3%) שמעדיפים צלי בשר. בתחום הצ'ונט תיקו מוחלט, כ-4.5% גברים ונשים. מבוגרים בני 65 ומעלה (17%) מעדיפים מרק צח יותר מהצעירים בני 18-24 שרק 5% מתוכם מעדיפים מרק צח לעומת צעירים בני 18-24. צעירים בני 18-24 מעדיפים יותר צ'ונט (10%) לעומת בני גילאי 65 פלוס רק 5%.

כמו כן בולטת התופעה שבנושא הצ'ולנט בקרב החרדים זהו המאכל האהוב ביותר 15% לעומת החילונים רק 2.5% ציינו שהמאכל האהוב עליהם בערב שישי זה צ'ונט.

לשאלה במידה והייתה לך אפשרות לבחור מאכל לפי מתכון מסוים באיזה מתכון היית בוחר- מתכון האימא מנצח ובגדול, 52% ציינו שהם רוצים לאכול את המאכל האהוב עליהם עפ"י מתכון של אימא, 24% עפ"י מתכון של האישה, 9% עפ"י מתכון של שף מוביל בסגנון אהרוני או חיים כהן, 4% עפ"י מתכון של החמה ול-11% אין העדפה מיוחדת למתכון מסוים.

בולטת התופעה שיותר נשים (60%) מגברים (43%) מעדיפים מאכל עפ"י מתכון של אימא. 36% הגברים מעדיפים את המתכון של האישה לעומת 13% מהנשים שמעדיפות את המתכון של הבעל. בנושא העדפת מתכון של החמה יש שוויון מוחלט 4.5% גברים ונשים בלבד מעדיפים מתכון של החמה.

בקרב הציבור החרדי יש יותר העדפה ורספקט למתכון של האימא (60%) לעומת הציבור החילוני (50%), לעומת זאת אצל הציבור החילוני יש יותר התחשבות באוכל של החמה (4%) לעומת הציבור החרדי שרק 2.5% ציינו שמעדיפים מתכון של החמה.

את עמותת שישי משפחתי מובילים:
פרופ´ יעקב נאמן, אסף חפץ, משה ליאון, ראובן אדלר, ג. יפית, גבי אופיר, ראובן שיף, טל ברודי, שמעון שובל, בועז וקסמן, נטלי עטייה, דני רופ, מני פאר, רמי מנדל ואנסטסייה מיכאלי.
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור