קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
התחבר/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

איך אומרים "מעברה" באמהרית? רגעים של פעם

המשרד לקליטת העלייה ולשכת העיתונות הממשלתית מציגים תערוכת צילומים מאת: מערכת kenyonim.com | פורסם: 4/9/2008
תמונה כללית
לציון 60 שנים למדינה, יציגו משרד הקליטה ולשכת העיתונות הממשלתית תערוכת צילומים ייחודית, החושפת רגעים מכוננים בעלייה ובקליטה לארץ מראשית ימי המדינה ועד היום.

התערוכה בנויה משלושה פרקים עיקריים המציגים רגעי שיא בהעפלה למדינת ישראל, בעלייה דרך הים, האוויר והיבשה וכן בתהליך הקליטה של מיליוני עולים לאורך השנים.

התמונות מציגות רגעים ואירועים מכוננים מכל התקופות, בהן של מגורשי "אקסודוס" ועולי מזרח אירופה שגורשו למחנות מעצר בקפריסין ותמונות מלפני קום המדינה של עולים מתימן שעושים את דרכם ברגל למחנה מעבר שהקים הג'וינט בעדן שבתימן. תמונות נוספות מתארות את חיי הצנע במעברות אך גם את השמחה והתקווה של העולים שהגיעו לישראל ומתחילים למצוא תעסוקה לפרנסתם, את המעבר המרגש לשיכוני הקבע ואת קבלת המפתחות לבתים החדשים, את לימודי העברית באולפנים מאולתרים ובצריפים רעועים ורגעים נוספים מרגשים בקליטה של העולים מכל התפוצות. בתערוכה יוצגו תמונות ממבצעי העלייה השונים לישראל, החל מ"מרבד הקסמים" של יהודי תימן, "עזרא ונחמיה" של יהדות עיראק, ו"מבצע משה" ו"שלמה" להצלת יהודי אתיופיה ותמונות נוספות מהעליות השונות מארצות ערב, אירופה ומאמריקה.

מטרת התערוכה להעניק חוויה משותפת לציבור העולים והוותיקים בחשיפתם לפרקים מפוארים בתולדותיה של מדינת ישראל. החוויה המשותפת מתעצמת בכך שהתערוכה מתורגמת לראשונה באופן סימולטאני לחמש שפות שונות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית ואמהרית. בתום התערוכה, היא תוצג דרך קבע באתרי קליטה שונים ברחבי הארץ.

הצילומים, הלקוחים מארכיון הצילומים הלאומי של לשכת העיתונות הממשלתית צולמו ע"י מיטב צלמי לע"מ, אשר ליוו את האירועים המרכזיים בתולדות המדינה: זולטן קלוגר ז"ל, דוד אלדן ז"ל, רנק שארשל ז"ל, פריץ כהן ז"ל אבי אוחיון, נתן אלפרט, טדי ברונר, עמוס בן גרשום, חנניה הרמן, נתי הרניק, משה מילנר, משה פרידן

אוצר התערוכה: משה מילנר , צלם בכיר בלע"מ, עורך ספרי צילום, בהם "מירושלים של מעלה", "ישראל 60" ואוצר תערוכות רבות.

04.09.08 - 23.10.08 דיזינגוף סנטר, קומה 1- (ליד קולנוע דזינגוף)
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור