קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
הצטרף/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

קבוצת "יובלים" החלה בפעילות ברומניה

הקימה חברה בשם TOPMALL בשותפות עם RETAILGROUP הרומנית מאת: מערכת Kenyonim.com | פורסם: 19/7/2007
תמונה כללית
קבוצת "יובלים" החלה בפעילות ברומניה ולצורך כך חברה לשותפות עם החברה RETIALGROUP הרומנית הפעילה בתחום הקניונים ברומניה. בעל חברת RETIALGROUP הינו אילן לאופר החי ברומניה למעלה מ 15 שנה, לאופר פעיל בתחום הקניונים ופיתוח הרשתות הקמעונאיות ברומניה.

החברה החדשה המשותפת תקרא TOPMALL, ותעסוק במכלול רחב של פעילויות הקשורות בפיתוח קניונים ומרכזים מסחרים. בכלל זה תעסוק TOPMALL במתן מגוון שירותים בתחום זה החל מתכנון קניונים, שיווקם והישמשות כחברת ניהול.

יובלים תשקיע הון ראשוני להקמת תשתית חברת השירותים ברומניה בגובה של 320,000 יורו בשלב ראשון.

אלברט עמית מוסר כי פתיחת חברת השירותים באה מתוך זיהוי צורך גדול מאד ברומניה לשירותים מקצועיים בתחום זה. נכון להיום יובלים מייעצת למספר פרויקטים מהותיים ביניהם בעיר ביראלה, יאש, ו- 3 פרויקטים בבוקרשט.

חלק מהותי מפעילות החברה יעסוק באיתור יזמי של קרקעות לבניית קניונים שונים ברחבי רומניה עם שותפים מקומיים וישראלים. חב' יובלים נמצאת במו"מ מתקדם לרכישת כ 4 קרקעות של כ- 50 דונם כל אחד לבניית קניונים בסדרי גודל של 10,000 עד 22,000 מ"ר. הקרקעות נמצאות מחוץ לבוקרשט בערים: אורידאה ,בוטאשן, ריסצה, טרגוסברין, קלארש. ערך עלות הקרקע בטוחים של 12 עד 25 יורו למ"ר. היקף ההשקעות המתוכנן לכל פרויקט יעמוד על כ 10 מיליון יורו . אלברט עמית מבעלי יובלים ציין שהבחירה בערים לא מרכזיות הייתה מכוונות לכן בנייתם של הקניונים בעתיד תבנה בשלבים בהתאם להתפתחות הצרכנית והקמעונאית של כל עיר ועיר ובהתאמה .

ההערכה היא שבשנת 2007 מתוכננים והחלו בהקמה של כ-80 קניונים ומרכזים מסחריים בכל רחבי רומניה, מתוכם קניונים בגדלים של 20,000 מ"ר ויותר וכ-27% מהקניונים והמרכזים המסחריים שיוקמו בשנים הקרובות ברומניה הינם ע"י יזמים ישראלים, חברות נדל"ן ישראליות או שותפויות עם אנשי עסקים ישראלים, כאשר הקניון הבולט שביניהם הוא קניון שמוקם ע"י חב' "אפריקה ישראל" בבוקרשט בגודל של למעלה מ-150,000 מ"ר ויהפוך לקניון המוביל בבוקרשט.

ההערכה הינה שהיקף ההשקעות בשנים הקרובות בהקמת קניונים ברומניה יהיה כ-2.5 מיליארד יורו. אחת הסיבות המרכזיות לפיתוח המואץ בהקמת הקניונים ברומניה נובעת מהגידול בהכנסה ובמעמדם האישי של הרומנים בכלל. שכר העבודה גדל בשנים האחרונות באופן מהותי ועם כניסתם של חברות בינלאומיות לרומניה במגוון תחומים, ממוצע שכר העבודה גדל ברמות של לפחות 100 אחוז. מרמה ממוצעת של כ 300 יורו לחודש לרמה של יותר מ 600 יורו לחודש וזאת ועוד כששכר זה נחשב לשכר הרשמי וברומניה חלק גדול מאד מכלכלת השוק מתנהל בשוק השחור ובהיקפים לא מבוטלים.
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור