קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבות
הצטרף/י
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
בקניון | חדשות | צרכנות | חדשות הקניונים | חדש בחנויות
מבצעים, קופונים ועדכונים אודות פעילויות במועדון החברים של קניונים. לחצו להצטרף

חדשות הקניונים והרשתות

רגליים בהזמנה תשוקה לחיים בדיזינגוף סנטר

תערוכת צילום תיעודית על ייצור רגליים תותבות בדיזינגוף סנטר מאת: מערכת Kenyonim.com | פורסם: 1/11/2009
תערוכת צילום תיעודית על ייצור רגליים תותבות

בתערוכה מתעדת הצלמת אושר כהן את תהליך העבודה המשותף של המטפלים והמטופלים - מדידות גדמים, הכנת גבסים, הכנת כפות רגליים והתאמת הרגל לצרכי המטופל.

לצד הרגליים התותבות יוצגו צילומים של רקדנית פלמנקו המתארים עוצמה ותשוקה לחיים, לגוף ולתנועה.

בישראל, מדינה מוכת טרור, מלחמות, מחלות ושכול, הליכה על שתי רגליים והנאה משלמות איברים אינם מצב טבעי לכל האנשים. רבים נאלצים להתמודד באופן יומיומי עם קטיעת גפיהם ולומדים לעמוד ולצעוד על רגליים מלאכותיות המותאמות עבורם.

"טכנו-לג", הינו מפעל קסום מלא באהבה ותושייה. המטופלים מקבלים בו פתרונות אנושיים לצרכים בסיסיים. לדברי כהן: "בכל ביקור במפעל ראיתי כיצד אבי, מיכה, ניסים, ג'קי ואסנת קשובים לצרכיהם של המטופלים ובני משפחתם, מחליפים את חוסר האונים בהחזרת השליטה והשגרה לחיים: לעמוד, לצעוד, לרוץ ולחוות. הם צעירים, חזקים, אמיצים ויפים, הם מלאי תשוקה לחיים. נסיבות החיים גרמו למטופלים ללמוד מחדש את המובן מאליו, להכיר מקרוב את המונח צעד אחר צעד ולהזכיר לעצמם ולכל אדם שתמיד ניתן לחזור ולעמוד על הרגליים. הם מוכיחים כי ניתן לשמור על אופטימיות ולא לוותר על החיים גם לאחר טראומה נפשית ופיזית.

נושא הפרויקט הושפע מחוויה אישית של ינון כהן, קרוב משפחה של כהן, אשר נפצע במהלך תאונת אימונים בצבא בהיותו בן 19, ונאלץ ללמוד לחיות ללא שתי רגליים. הרגליים המלאכותיות מהוות עבורו חזרה לחיים שגרתיים ואיננו מרגיש נכה ומוגבל. ינון שמח מאד על צילום הפרויקט ואף עזר לי בכל דרך אפשרית לשם היכרות החברה עם 'אחרים שונים'. לדעתו, בגלל חוסר ידיעה בנושא פרוטזות, מתייחסים אליהם לעיתים כלא שווים.

הצלמת אושר כהן, בת 32, בוגרת "מכללת ספיר" מתג
הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור