קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבותמשפחהמקצועי
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
רשומים אצלנו? יופי! התחברו ותיהנו

נא להזין את פרטי חבר המועדון וללחוץ על "שלח"
שם: שם משפחה: אימייל: שלח/י
שכחתי סיסמא
 
אתר קניונים.קום - בילוי בקניון מתחיל כאן. מידע מקיף אודות כל קניון | חנות | מבצע | הנחה וקופון בחנויות
הצטרפו אלינו למועדון החברים והישארו מעודכנים! קבלו גישה לאזור אישי ותיהנו מתזכורות במייל אודות אירועים ומבצעים שווים בקניונים ובחנויות

כתבות | מאמרים | טיפים

כתבת ענף | כתבת מנהל בכיר

האופנה במוקד מרכזי ה"לייף סטייל"

גילם הצעיר של מרכזי ה"לייף סטייל" מאפשר להם להיבנות ולהשתנות במהירות בהתאם לדרישות הקהל מאת: עופר שחטר | פורסם: 3/12/2008
תמונה 1
מרכזי ה"לייף סטייל" בארה"ב מבדלים את עצמם יותר ויותר ממרכזי הקניות המסורתיים, על ידי חיזוק תמהיל עסקים הפונה בעיקרו לנשים – אופנת נשים, כשלצידם גם מסעדות. כך עולה מסקר שערך ICSC (international council of shopping centers) בקרב 80 מרכזי "לייף סטייל" בארה"ב.

הדו"ח, שפורסם תחת השם "המיצוב המחודש של מרכזי הלייף סטייל", מראה כי בין השנים 2004 עד 2007, גדל משמעותית השטח במ"ר, כמו גם מספר החנויות המיועד לאופנת נשים ולמסעדות, במרכזים אלו, והגיע לרמה של 27%, גידול של כ- 10% לערך.

מספר החנויות במרכזים אלו המיועדות לאופנת נשים עלה משיעור של 12.5% לשיעור של 14.14%, שיעור גידול הגבוה משמעותית מכל מגזר קימעונאי אחר, למעט מסעדות.

"הגידול במספר החנויות של אופנת נשים הוא חלק מטרנד נרחב יותר של הרחבת חנויות אלו", אומר הרסטון פאוארס, עמית מחקר של ICSC, אשר פרסם את הדו"ח. לדבריו, התרחבות זו אינה מאפיינת את כל סוגי מרכזי הקניות. "הגידול בכמות המסעדות במרכזים אלו היא צנועה יותר, אך בכל זאת משמעותית", הוא מוסיף. "גידול מ- 466 מסעדות ל- 533 במהלך שלוש שנים, באותם המרכזים בהם נעשה הסקר, אינו ניתן לביטול ומעיד על כיוון טרנדי".

"מרכזי ה"לייף סטייל" ממוצבים בדרך כלל כדי לענות על צרכי הקונה במהירות, שלא כמו במרכזי הקניות הגדולים, והשינוי ברצונותיו של הלקוח מוביל לעלייה בביקוש של חנויות לאופנת נשים", אומר ג'ושוע פואג, נשיא חברת Poag&McEwan , מחלוצי ומובילי הטרנד של מרכזי לייף סטייל בארה"ב החל משנת 1990. לטענתו, ברוב מרכזי הקניות הגדולים ישנה התחייבות הדדית של הקניון והרשתות לשנים ארוכות, בעוד גילם הצעיר של מרכזי ה"לייף סטייל" מאפשר להם להיבנות ולהשתנות במהירות בהתאם לדרישות המתעדכנות של הקהל.

"גם הגידול המהיר בכמות המסעדות במרכזים אלו, הוא פועל יוצא של נוחיות, המאפיינת את מרכזי ה"לייף סטייל"", מוסיף פואג. "חנייה קרובה, היא המפתח לקונספט של מרכזים אלו. הלקוח צריך להיות מסוגל לחנות ממש ממול לחנות, כמו גם למסעדה" הוא מוסיף. "זו הסיבה ששני מגזרים אלו עובדים טוב ביחד."

לדעתו של פואג, "המשך הטרנד הנוכחי יהיה אפשרי גם לאחר חלוף המשבר הנוכחי בכלכלה. אופנת נשים הינה בין המגזרים שנפגעים יותר מהאטה כלכלית, אך היא גם מהירה להתאושש", הוא מוסיף, "הרשתות יאטו את תנופת ההתרחבות במספר החנויות ובשטחן, אך עם תום המשבר התהליך יימשך.

הגדרת מרכז "לייף סטייל" לפי מועצת הקניונים בארה"ב (ICSC):
Lifestyle Center: Most often located near affluent residential neighborhoods, this center type caters to the retail needs and “lifestyle” pursuits of consumers in its trading area. It has an open-air configuration and typically includes at least 50,000 square feet of retail space occupied by upscale national chain specialty stores. Other elements differentiate the lifestyle center in its role as a multi-purpose leisure-time destination, including restaurants ,entertainment, and design ambience and menities such as fountains and street furniture that are conducive to casual browsing. These centers may be anchored by one or more conventional or fashion specialty department stores.

"ליף סטייל סנטר" – בדרך כלל ממוקם ליד אזורי מגורים שכונתיים ברמה גבוהה. מרכז מהסוג הזה נותן מענה מסחרי לצרכים ולסגנון החיים של האנשים החיים באזורים אלו. לרוב המרכז יהיה פתוח ויכלול לפחות 5,000 מ"ר של חנויות ייחודיות של רשתות ארציות בחתך גבוה. בנוסף, יכלול מרכז כזה מסעדות, מרכזי בידור ופנאי המייחדים אותו למרכז מגוון לשעות הפנאי.

תשומת לב רבה ניתנת לעיצוב המרכז, הכולל בין היתר מזרקות וריהוט רחוב, על מנת לעודד הליכה ברחבי המרכז תוך הארכת זמן השהייה. לעיתים יכלול המרכז חנות כל-בו אחת או יותר המתמחה בתחום האופנה היומיומית או היוקרתית , המשמשת כעוגן למרכז כולו.

* ניתוח של דיירי ה"לייף סטייל" בסוף שנת 2007 מלמד כי תמהיל הדיירים (האמריקאי) והשינויים בו במהלך שלושת השנים האלו נראה כפי שמופיע בטבלה המוצגת להלן:
תמונה 2

:: עופר שחטר | מנכ"ל ובעלים - אריאל פרומול ניהול קניונים ::

לכל הכתבות » | שלח כתבה לחבר »


הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור