קניוניםחנויותמבצעיםאירועי ילדיםקטלוגיםחדשותכתבותמשפחהמקצועי
האזור האישי של אורח/ת
עדכן/י פרטים | התנתק/י
רשומים אצלנו? יופי! התחברו ותיהנו

נא להזין את פרטי חבר המועדון וללחוץ על "שלח"
שם: שם משפחה: אימייל: שלח/י
שכחתי סיסמא
 
אתר קניונים.קום - בילוי בקניון מתחיל כאן. מידע מקיף אודות כל קניון | חנות | מבצע | הנחה וקופון בחנויות
הצטרפו אלינו למועדון החברים והישארו מעודכנים! קבלו גישה לאזור אישי ותיהנו מתזכורות במייל אודות אירועים ומבצעים שווים בקניונים ובחנויות

כתבות | מאמרים | טיפים

כתבת ענף

מרכזי הקניות ורשתות המסחר בעידן המידע – חלק א

זיהוי השינוי בהרגלי הצריכה והיערכות שיווקית מתאימה מאת: רני ישראלי | פורסם: 1/11/2007
תמונה 1
אינני הראשון המצביע על קצב ההתפתחות המואץ של ענף הקניונים / מרכזי הקניות בישראל ובמקומות נוספים בעולם. בשנים האחרונות ראינו מגמות של בידול במראה, בסגנון ובתמהיל, מגמות של ריכוזיות וצמיחה של רשתות קניונים, מגמות של התמקדות מחודשת במרכזים שכונתיים, ניצנים של מרכזי קונספט סביב נושא מסוים או תוך התמקדות מסוימת ... ואין בי ספק כי בעתיד טמונים עוד חידושים רבים והפתעות נוספות.


אם ננסה להבין את המניע לרצף השינויים ולהתהוות הדינמית של הענף, מן הראוי שנתמקד בשוק המטרה. השוק מורכב ממכלול קהלי היעד של אותם מאות מרכזי קניות ורשתות מסחר, הלא הם הצרכנים. למעשה, השינויים בענף מונעים מהשינויים בהעדפות ובטעמי הצרכנים, מהצרכים המשתנים, מסטנדרטים בינלאומיים, מנורמות חברתיות ובעיקר מהשינויים בהרגלי הצריכה.


לכן, יש לחקור ולנתח את הסיבות העיקריות לשינויים בהרגלי הצריכה על מנת לנסות להבין את העדפות הצרכנים ולחזות לאן הולך השוק.


איך אנו מושפעים מעידן המידע ?


אנו הצרכנים חשופים כיום לכמויות מידע אדירות. לעיתים המידע מועיל ביותר, לעיתים מבלבל ואף משיח דעתנו. המידע נגיש באופן שקשה היה לדמיין רק לפני 10 שנים, אם דרך המחשב (אינטרנט), המכשיר הסלולרי, הלוויין, הרדיו, הטלוויזיה ואמצעים נוספים. הזמינות הגבוהה לצד כמות ואיכות המידע משפיעים באופן מהותי על הרגלי הצריכה שלנו ומאפשרים לנו לצרוך מוצרים ושירותים באופן מושכל יותר, מהיר יותר ויעיל יותר. איך זה קורה ? באמצעות השוואות מחירים בלחיצת כפתור, צפייה בתמונות, בחוות דעת, בקטלוגים מסוגננים ובמידע עדכני אודות מוצרים, חשיפה מיידית למבצעים חדשים, נגישות למידע אודות מרכזי הקניות, הרשתות והמוצרים ... והכל עוד טרם יצאנו מהבית או מהמשרד.


רשת האינטרט – סיכון או הזדמנות


ההתפתחות המטאורית של מערכות ורשתות המידע בכלל ורשת האינטרנט בפרט היא המרכיב המהותי ביותר בעידן המידע מנקודת המבט של הצרכן. הצרכן המודרני נכנס לרשת לעיתים תכופות על מנת להתעדכן במה חדש, לחפש מבצעים רלוונטיים, לחפש אפשרויות לפנאי שלו ולקבל למעשה סיוע בעל משקל רב בתהליך קבלת החלטות שלו לפני כל פעולה. למעשה, מתייחס הצרכן המודרני לרשת האינטרנט כאל "יועץ צריכה אישי" אשר דואג לעדכן אותו במידע הנחוץ לו ובהזדמנויות המתאימות ביותר עבורו לקראת רגע קבלת ההחלטה בנוגע לרכישת מוצר או צריכת פנאי.


מצד מרכזי הקניות ו/או הרשתות הקמעונאיות / חנויות המעוניינות למשוך אליהם את הצרכנים ולשווק להם את מוצריהם, קיים סיכון לצד הזדמנות.


הסיכון - הגברת התחרות, חוסר ידע וחוסר הבנה איך לנצל את מגוון אפיקי המידע, קושי בעמידה בקצב אספקת המידע לצרכן (כשל באספקת המידע בנדרש לצרכן, במקום שנוח לו ובזמן המתאים לו על מנת לשכנעו כי כדאי להגיע ולרכוש). מי שאינו מפיץ ומפרסם את המידע שלו במקומות הנכונים ובצורה מכובדת, לא קיים מבחינת הצרכן ואף גרוע מזה, עשוי להיתפס כארגון שאינו משקיע ואינו חפץ בטובת הלקוח.


ההזדמנות - יכולת לייצר ערוץ תקשורת ישיר ומיידי אל מול קהל היעד, אפשרות להעביר מידע עדכני לצרכן בכל מקום ובכל שעה, יכולות פילוח, בקרה וסטטיסטיקה מתקדמות, אפשרות להעביר חווייה באמצעים ויזואלים מרשימים, חשיפה למספר רב של לקוחות ולקוחות פוטנציאליים בעלות נמוכה ועוד.


בחלקו השני של המאמר, "מרכזי הקניות ורשתות המסחר בעידן המידע – חלק ב - רשת האינטרנט כמנוף אפקטיבי להידוק הקשר עם קהל היעד" אציג מספר דרכי פעולה הצפויות להיטיב עם חשיפת הארגון בערוץ המידע האינטראקטיבי העיקרי כיום – רשת האינטרנט, עם משיכת קהל היעד הנכון למקום הנכון ובזמן הנכון, ולבסוף עם פדיון הקניון / הרשת בסוף החודש. :: רני ישראלי | יזם מדיה ומנכ"ל אתר Kenyonim.com ::

לכל הכתבות » | שלח כתבה לחבר »


הידיעות באחריות הקניונים, הרשתות וחברות יחסי הציבור